http://www.buczkowski.ecom.net.pl/
Castle Dreams

1

1


Castle Dreams powstał na początku 2008 r., choć pomysł stworzenia grupy o takim charakterze zrodził się pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Twórcą projektu jest gitarzysta Grzegorz Buczkowski.
Przez Castle Dreams przewinęło się wielu muzyków i choć zespół często zmieniał skład, muzyka pozostała spójna i charakterystyczna.
Wirtuozerska, czasem rockowa, a kiedy indziej spokojna, melancholijna gitara, melodyjne i nie mniej wirtuozerskie skrzypce - to cechy rozpoznawcze Castle Dreams.

Muzyka Castle Dreams to swoista hybryda i nowa jakość w formule muzycznej. Z połączenia muzyki dawnej, rocka, muzyki celtyckiej i popu wyłania się obraz w pełni przemyślany i namalowany po to, by oczarować słuchacza.
Renesansowe i średniowieczne legendy, krainy pełne Elfów, smoków, czarownic i rycerzy - to jedna z inspiracji pozamuzycznych, która zawsze towarzyszy w procesie twórczym.
Inspiracje muzyczne to przede wszystkim Blackmore's Night, muzyka Średniowiecza i Renesansu, Rainbow, J.S.Bach, muzyka celtycka.

Koncerty Castle Dreams to połączenie dynamicznych, mocno energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem.
"Sami oczarowani muzyką dawnych czasów, próbujemy ten czar przekazać naszej publiczności".

W dorobku Castle Dreams są dwie płyty:
"Castle Dreams Carols" - album zawierający Kolędy Świata (2009).
"Rose of the island" - cover album, na który się składa muzyka celtycka, filmowa, utwory Blackmore's Night i Castle Dreams (2011).